texture.jpg

BDMV (BLU-RAY DISC MOVIE)

Encyklopedie / Blu-Ray – BD / BDMV (BLU-RAY DISC MOVIE)

víme, co je dobrý.. frog-with-fly.png
Je založen na předchozím formátu, tedy BD-ROM. Zatímco BD-ROM zajišťuje uložení jakýchkoliv dat, zde je disk využíván jako nosič pro filmová díla ve vysokém rozlišení. Filmy mohou být na tomto disku uloženy v různých formátech, počínaje MPEG-2, který byl již u DVD. Tento formát je podporován kvůli zpětné kompatibilitě s DVD. Dále to je jeho nástupce MPEG-4 H.264/AVC Codec, který nabízí lepší kompresní poměr a nakonec i VC-1.

Výběr kodeku je závislý na autorovi a na jednom disku může být použito vícero kodeků. Jako příklad může posloužit titul Harry Potter a Kámen mudrců, kde je samotný film komprimován pomocí kodeku VC-1 a bonusový obsah je převzat z DVD verze, tedy ve formátu MPEG-2.

Zvuk na těchto discích může být v následujících formátech Linear PCM, Dolby Digital, Dolby Lossless, Dolby Digital Plus, DTS a DTS-HD. Takto označené disky by měli být profesionálně zpracovány, takže lze počítač s různými menu, kvalitním obrazem a zvukem.

Kapacita disků se odvíjí od počtu vrstev, v současné době jsou k dispozici jednovrstvé-SL (25GB) a dvouvrstvé-DL (50 GB) verze.

sssdede